Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CTLSH5-40M833S TR
CTLSH5-40M833S TR
CTLSH5-40M833S TR Central Semiconductor Corp
CTLSH5-40M833S.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 5A TLM833S
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 80 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 220pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: TLM833S
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V