CTX0.68-3-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 600NH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.190" (4.83mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 2.4 µH
Inductance - Connected In Parallel: 600 nH
Current Rating - Parallel: 5 A
Current Rating - Series: 2.5 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 6mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 24mOhm Max
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX0.68-3-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 600NH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.190" (4.83mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 2.4 µH, Inductance - Connected In Parallel: 600 nH, Current Rating - Parallel: 5 A, Current Rating - Series: 2.5 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 6mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 24mOhm Max.
Weitere Produktangebote CTX0.68-3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX0.68-3-R CTX0.68-3-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 0.6uH 5A 0.006ohms