CTX10-1-52-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 2.4A 48.1 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.185" W (8.60mm x 4.70mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 48.1mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX10-1-52-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 2.4A 48.1 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.185" W (8.60mm x 4.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 48.1mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.1A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 2.4 A.
Weitere Produktangebote CTX10-1-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX10-1-52-R CTX10-1-52-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 10uH 2.1A 0.0481ohms Vertical Mount