Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX10-16-52-R
CTX10-16-52-R
CTX10-16-52-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 10uH 29.3A 0.0032ohm Vertical Mount
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX10-16-52-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 10UH 27.3A 3.2 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 1.980" Dia x 0.945" W (50.30mm x 24.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 3.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 29.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 27.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX10-16-52-R CTX10-16-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 27.3A 3.2 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 1.980" Dia x 0.945" W (50.30mm x 24.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 3.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 29.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 27.3 A