CTX10-16-52LP-R
CTX10-16-52LP-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 27.3A 3.2 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 1.980" Dia (50.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 3.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 29.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 27.3 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX10-16-52LP-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 27.3A 3.2 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 1.980" Dia (50.30mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 3.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 29.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 27.3 A.
Weitere Produktangebote CTX10-16-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX10-16-52LP-R CTX10-16-52LP-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Power Inductors - Leaded 10uH 29.3A 0.0032ohm Horizontal Mount