CTX10-2-52-R
CTX10-2-52-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 4.7A 18.3 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 0.500" Dia x 0.307" W (12.70mm x 7.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 18.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 4.7 A
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX10-2-52-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 4.7A 18.3 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 0.500" Dia x 0.307" W (12.70mm x 7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 18.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 4.7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX10-2-52-R CTX10-2-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 10uH 4.5A 0.0183ohms Vertical Mount