Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX10-5-52LP-R
CTX10-5-52LP-R
CTX10-5-52LP-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 10uH 11.1A .0104ohms Horizontal Mount
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX10-5-52LP-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 0.874" Dia (22.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 10.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 11.1A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.547" (13.90mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 8.7 A.
Weitere Produktangebote CTX10-5-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX10-5-52LP-R CTX10-5-52LP-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 0.874" Dia (22.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 10.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 11.1A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.547" (13.90mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 8.7 A