CTX100-10-52-R
CTX100-10-52-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 17.6A 10.9 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 2.244" Dia x 1.083" W (57.00mm x 27.50mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 10.9mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 13A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 17.6 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-10-52-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 17.6A 10.9 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 2.244" Dia x 1.083" W (57.00mm x 27.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 10.9mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 13A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 17.6 A.
Weitere Produktangebote CTX100-10-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-10-52-R CTX100-10-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM%204304_LPCI_Series-270771.pdf Fixed Inductors 100uH 13A 0.01ohms Vertical Mount
Produkt ist nicht verfügbar
CTX100-10-52-R CTX100-10-52-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 13A 0.01ohms Vertical Mount