CTX100-2-52-R
CTX100-2-52-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 4.4A 53.4MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 0.945" Dia x 0.654" W (24.00mm x 16.60mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 53.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 4.4 A
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-2-52-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 4.4A 53.4MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 0.945" Dia x 0.654" W (24.00mm x 16.60mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 53.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 4.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-2-52-R CTX100-2-52-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 4.3A 0.054ohms Vertical Mount
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX100-2-52-R CTX100-2-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 4.3A 0.054ohms Vertical Mount