Produkte > BUSSMANN / EATON > CTX100-2-52M-R
CTX100-2-52M-R
CTX100-2-52M-R Bussmann / Eaton
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - Leaded 100uH 4.3A 0.054ohms Header Mount
auf Bestellung 712 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-2-52M-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 100UH 4.4A 53.4MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 1.394" L x 0.854" W (35.40mm x 21.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 53.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 1.024" (26.00mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 4.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-2-52M-R CTX100-2-52M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 4.3A 0.054ohms Header Mount
auf Bestellung 717 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX100-2-52M-R CTX100-2-52M-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 4.3A 0.054ohms Header Mount
auf Bestellung 214 Stücke:
CTX100-2-52M-R CTX100-2-52M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 4.4A 53.4MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 1.394" L x 0.854" W (35.40mm x 21.70mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 53.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 1.024" (26.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 4.4 A