CTX100-7-52LP-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 12A 16.7 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 1.909" Dia (48.50mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 16.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 9.1A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.858" (21.80mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 12 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-7-52LP-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 12A 16.7 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 1.909" Dia (48.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 16.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 9.1A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.858" (21.80mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Weitere Produktangebote CTX100-7-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-7-52LP-R CTX100-7-52LP-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 9.1A 0.017ohms Horizontal Mount