Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX1000-1-52-R
CTX1000-1-52-R
CTX1000-1-52-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 1000uH 2.1A 0.64ohms Vertical Mount
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX1000-1-52-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1MH 1.5A 638 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 1.173" Dia x 0.461" W (29.80mm x 11.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 638mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.1A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 1.5 A.
Weitere Produktangebote CTX1000-1-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX1000-1-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 1.5A 638 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 1.173" Dia x 0.461" W (29.80mm x 11.70mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 638mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 1.5 A