CTX15-2A-R
CTX15-2A-R Coiltronics / Eaton
BUS_Elx_PM_4314_ECONO_PAC_OCTA_PAC_PLUS-258364.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Coupled Inductors 15uH 2.68A 0.054ohms
auf Bestellung 536 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX15-2A-R Coiltronics / Eaton
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.48UH SMD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.235" (5.97mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 61.94 µH, Inductance - Connected In Parallel: 15.48 µH, Current Rating - Parallel: 2.69 A, Current Rating - Series: 1.35 A, Current Saturation - Parallel: 2.68 A, Current Saturation - Series: 1.34 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 54mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 218mOhm Max.
Weitere Produktangebote CTX15-2A-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX15-2A-R CTX15-2A-R Hersteller : Eaton - Electronics Division CTX%20Series_ECONO-PAC_OCTA-PAC%2CPLUS.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.48UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.235" (5.97mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 61.94 µH
Inductance - Connected In Parallel: 15.48 µH
Current Rating - Parallel: 2.69 A
Current Rating - Series: 1.35 A
Current Saturation - Parallel: 2.68 A
Current Saturation - Series: 1.34 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 54mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 218mOhm Max