CTX150-1-52LP-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 2.1A 162 MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 0.815" Dia (20.70mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 162mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.370" (9.40mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 2.1 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX150-1-52LP-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 2.1A 162 MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 0.815" Dia (20.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 162mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.370" (9.40mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 2.1 A.
Weitere Produktangebote CTX150-1-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX150-1-52LP-R CTX150-1-52LP-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 150uH 2.3A 0.162ohms Horizontal Mount