Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX150-2-52-R
CTX150-2-52-R
CTX150-2-52-R Eaton Electronics
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 150uH 4.0A 0.0709ohm Vertical Mount
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX150-2-52-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 150UH 4.3A 71.9MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 1.205" Dia x 0.441" W (30.60mm x 11.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 71.9mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 4.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX150-2-52-R CTX150-2-52-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 150uH 4.0A 0.0709ohm Vertical Mount
auf Bestellung 52 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX150-2-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 4.3A 71.9MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 1.205" Dia x 0.441" W (30.60mm x 11.20mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 71.9mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 4.3 A