CTX150-7-52-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 12.8A 20.4 MOHM
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 2.146" Dia x 1.000" W (54.50mm x 25.40mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 20.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 10.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 12.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX150-7-52-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 12.8A 20.4 MOHM, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 2.146" Dia x 1.000" W (54.50mm x 25.40mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 20.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 10.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 12.8 A.
Weitere Produktangebote CTX150-7-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX150-7-52-R CTX150-7-52-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 150uH 10A 0.0204ohms Vertical Mount