CTX20-10-52-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 20UH 16A 7 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 1.594" Dia x 0.709" W (40.50mm x 18.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 16A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 20 µH
Current Rating (Amps): 16 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX20-10-52-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 20UH 16A 7 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 1.594" Dia x 0.709" W (40.50mm x 18.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 16A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 20 µH, Current Rating (Amps): 16 A.
Weitere Produktangebote CTX20-10-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX20-10-52-R CTX20-10-52-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 20uH 16A 0.007ohms Vertical Mount
Produkt ist nicht verfügbar
CTX20-10-52-R CTX20-10-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Fixed Inductors 20uH 16A 0.007ohms Vertical Mount