CTX20-16-52LP-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 20UH 31.5A 3.4 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 2.323" Dia (59.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 3.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 29.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Inductance: 20 µH
Current Rating (Amps): 31.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX20-16-52LP-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 20UH 31.5A 3.4 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 2.323" Dia (59.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 3.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 29.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Inductance: 20 µH, Current Rating (Amps): 31.5 A.
Weitere Produktangebote CTX20-16-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX20-16-52LP-R CTX20-16-52LP-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Fixed Inductors 20uH 29.5A 0.0034ohm Horizontal Mount