Produkte > COILTRONICS / EATON > CTX20-2-52LP-R
CTX20-2-52LP-R
CTX20-2-52LP-R Coiltronics / Eaton
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - Leaded 20uH 3.2A 0.0392ohms Horizontal Mount
auf Bestellung 227 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX20-2-52LP-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 20UH 3.2A 39.2 MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 39.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Part Status: Active, Inductance: 20 µH, Current Rating (Amps): 3.2 A.
Weitere Produktangebote CTX20-2-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX20-2-52LP-R CTX20-2-52LP-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 20UH 3.2A 39.2 MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 39.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 20 µH
Current Rating (Amps): 3.2 A