CTX20-7-52-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 20UH 11.4A 11 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 1.276" Dia x 0.780" W (32.40mm x 19.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 11mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 14.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 20 µH
Current Rating (Amps): 11.4 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX20-7-52-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 20UH 11.4A 11 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 1.276" Dia x 0.780" W (32.40mm x 19.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 11mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 14.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 20 µH, Current Rating (Amps): 11.4 A.
Weitere Produktangebote CTX20-7-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX20-7-52-R CTX20-7-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 20uH 14.5A 0.011ohms Vertical Mount