CTX200-3P-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 200.1UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.190" (4.83mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 800.38 µH
Inductance - Connected In Parallel: 200.1 µH
Current Rating - Parallel: 600 mA
Current Rating - Series: 300 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 731mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 2.925Ohm Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX200-3P-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 200.1UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.190" (4.83mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 800.38 µH, Inductance - Connected In Parallel: 200.1 µH, Current Rating - Parallel: 600 mA, Current Rating - Series: 300 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 731mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 2.925Ohm Max.
Weitere Produktangebote CTX200-3P-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX200-3P-R CTX200-3P-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 200uH 0.6A 0.731ohms