CTX25-1P-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 25.4UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.165" (4.19mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 101.6 µH
Inductance - Connected In Parallel: 25.4 µH
Current Rating - Parallel: 960 mA
Current Rating - Series: 480 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 177mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 708mOhm Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX25-1P-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 25.4UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.165" (4.19mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 101.6 µH, Inductance - Connected In Parallel: 25.4 µH, Current Rating - Parallel: 960 mA, Current Rating - Series: 480 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 177mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 708mOhm Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote CTX25-1P-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX25-1P-R CTX25-1P-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 25uH 0.96A 0.177ohms