CTX25-3P-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 25.33UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.190" (4.83mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 101.31 µH
Inductance - Connected In Parallel: 25.33 µH
Current Rating - Parallel: 1.4 A
Current Rating - Series: 700 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 125mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 499mOhm Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX25-3P-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 25.33UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.190" (4.83mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 101.31 µH, Inductance - Connected In Parallel: 25.33 µH, Current Rating - Parallel: 1.4 A, Current Rating - Series: 700 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 125mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 499mOhm Max.
Weitere Produktangebote CTX25-3P-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX25-3P-R CTX25-3P-R Hersteller : Coiltronics / Eaton BUS_Elx_PM_4314_ECONO_PAC_OCTA_PAC_PLUS-258364.pdf Coupled Inductors 25uH 1.4A 0.125ohms