CTX32CT-151-R Eaton - Electronics Division
1210_Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 85MA 8 OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 8Ohm Max
Q @ Freq: 20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 8MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 85 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX32CT-151-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 85MA 8 OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 8Ohm Max, Q @ Freq: 20 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 8MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 85 mA.