CTX32CT-1R0-R Eaton - Electronics Division
1210_Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 850MA 150 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 850 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX32CT-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 850MA 150 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 150mOhm Max, Q @ Freq: 10 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 850 mA.