CTX32CT-470-R Eaton - Electronics Division
1210_Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 150MA 2.25OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.25Ohm Max
Q @ Freq: 15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX32CT-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 150MA 2.25OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.25Ohm Max, Q @ Freq: 15 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 14MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 150 mA.