CTX32T-R22-R Eaton - Electronics Division
1210_Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 450MA 320MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 320mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant: 350MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 25.2 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 450 mA