CTX33-3A-R
CTX33-3A-R Coiltronics / Eaton
BUS_Elx_PM_4314_ECONO_PAC_OCTA_PAC_PLUS-258364.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Coupled Inductors 33uH 1.61A 0.112ohms
auf Bestellung 685 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX33-3A-R Coiltronics / Eaton
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 33.71UH SMD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.190" (4.83mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 134.8 µH, Inductance - Connected In Parallel: 33.71 µH, Current Rating - Parallel: 1.93 A, Current Rating - Series: 960 mA, Current Saturation - Parallel: 1.61 A, Current Saturation - Series: 800 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 112mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 449mOhm Max, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote CTX33-3A-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX33-3A-R CTX33-3A-R Hersteller : Eaton - Electronics Division CTX%20Series_ECONO-PAC_OCTA-PAC%2CPLUS.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 33.71UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.190" (4.83mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 134.8 µH
Inductance - Connected In Parallel: 33.71 µH
Current Rating - Parallel: 1.93 A
Current Rating - Series: 960 mA
Current Saturation - Parallel: 1.61 A
Current Saturation - Series: 800 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 112mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 449mOhm Max