CTX60-5P-R Eaton - Electronics Division
CTX60-5P.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 60UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard SMD
Size / Dimension: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.325" (8.26mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Parallel: 60 µH
Current Rating - Parallel: 1.83 A
Current Rating - Series: 305 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 380mOhm Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX60-5P-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 60UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard SMD, Size / Dimension: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Height: 0.325" (8.26mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Parallel: 60 µH, Current Rating - Parallel: 1.83 A, Current Rating - Series: 305 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 380mOhm Max.