Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CUDD16-02C TR13 PBFREE
CUDD16-02C TR13 PBFREE
CUDD16-02C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 16A 200V SMD RECTIFIER-ULTRA FAS
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 25 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 975 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CUDD16-02C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: 16A 200V SMD RECTIFIER-ULTRA FAS, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 25 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 975 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.