CUS400M-36
CUS400M-36 TDK-Lambda Americas Inc
cus400m_e.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 36V 250W
Power (Watts): 250W (400W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.57" L x 3.36" W x 1.61" H (141.6mm x 85.3mm x 40.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 6.94 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CUS400M-36 TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 36V 250W, Power (Watts): 250W (400W Forced Air), Features: Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.57" L x 3.36" W x 1.61" H (141.6mm x 85.3mm x 40.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, Voltage - Output 1: 36V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 6.94 A.