Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CVM-14-56-95-36-AC00-F2-2
CVM-14-56-95-36-AC00-F2-2
CVM-14-56-95-36-AC00-F2-2 Luminus Devices Inc.
Luminus_Entertainment_COB_Gen1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB STUDIO COOL WHT SQ 5600K
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1A
Lumens/Watt @ Current - Test: 78 lm/W
CCT (K): 5600K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 95
Light Emitting Surface (LES): 13.50mm Dia
Temperature - Test: 100°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 2800lm (Typ)
Part Status: Not For New Designs
auf Bestellung 286 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CVM-14-56-95-36-AC00-F2-2 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB STUDIO COOL WHT SQ 5600K, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1A, Lumens/Watt @ Current - Test: 78 lm/W, CCT (K): 5600K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 95, Light Emitting Surface (LES): 13.50mm Dia, Temperature - Test: 100°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 2800lm (Typ), Part Status: Not For New Designs.