Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CVM-18-56-95-36-AA00-F2-3
CVM-18-56-95-36-AA00-F2-3
CVM-18-56-95-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_Entertainment_COB_Gen1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CVM-18 COOL WH SQ 5600K
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 21.50mm L x 21.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.8A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.8A
Lumens/Watt @ Current - Test: 72 lm/W
CCT (K): 5600K
CRI (Color Rendering Index): 95
Light Emitting Surface (LES): 17.50mm Dia
Temperature - Test: 100°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 4650lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CVM-18-56-95-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CVM-18 COOL WH SQ 5600K, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 21.50mm L x 21.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.8A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.8A, Lumens/Watt @ Current - Test: 72 lm/W, CCT (K): 5600K, CRI (Color Rendering Index): 95, Light Emitting Surface (LES): 17.50mm Dia, Temperature - Test: 100°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 4650lm (Typ).