Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CVM-27-31-95-36-AB00-F2-3
CVM-27-31-95-36-AB00-F2-3
CVM-27-31-95-36-AB00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_Entertainment_COB_Gen1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CVM STUDIO WHT SQ 3150K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 4.2A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 4.2A
Lumens/Watt @ Current - Test: 76 lm/W
CCT (K): 3150K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 95
Light Emitting Surface (LES): 26.50mm Dia
Temperature - Test: 100°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 11500lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CVM-27-31-95-36-AB00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CVM STUDIO WHT SQ 3150K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 4.2A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 4.2A, Lumens/Watt @ Current - Test: 76 lm/W, CCT (K): 3150K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 95, Light Emitting Surface (LES): 26.50mm Dia, Temperature - Test: 100°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 11500lm (Typ).