Produkte > TELPOD > CW-18-100K-20P-1
CW-18-100K-20P-1
CW-18-100K-20P-1 TELPOD
CW-18_EN.pdf
Hersteller: TELPOD
Category: Cermet single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 1W; ±20%; 4mm; linear; THT
Mounting: THT
Resistance: 100kΩ
Power: 1W
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø19x13.5mm
Diameter: 19mm
Type of potentiometer: shaft
Shaft diameter: 4mm
Thread length: 7.5mm
Shaft length: 12.5mm
Panel cutout diameter: 10mm
Height: 13.5mm
L shaft length: 20mm
Operating voltage: 350V
Electrical rotation angle: 230°
Electrical life: 100000 cycles
Track material: cermet
Kind of potentiometer: single turn
Shaft surface: smooth
Characteristics: linear
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CW-18-100K-20P-1 TELPOD
Category: Cermet single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 1W; ±20%; 4mm; linear; THT, Mounting: THT, Resistance: 100kΩ, Power: 1W, Tolerance: ±20%, Body dimensions: Ø19x13.5mm, Diameter: 19mm, Type of potentiometer: shaft, Shaft diameter: 4mm, Thread length: 7.5mm, Shaft length: 12.5mm, Panel cutout diameter: 10mm, Height: 13.5mm, L shaft length: 20mm, Operating voltage: 350V, Electrical rotation angle: 230°, Electrical life: 100000 cycles, Track material: cermet, Kind of potentiometer: single turn, Shaft surface: smooth, Characteristics: linear.