Produkte > IDEC > CW4B-A1E10G
CW4B-A1E10G IDEC
Hersteller: IDEC
Description: CW PB GREEN
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC), 8A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPST-NO
Type: Standard
Switch Function: Off-On
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Green
Voltage Rating - AC: 120 V
Voltage Rating - DC: 24 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CW4B-A1E10G IDEC
Description: CW PB GREEN, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 10A (AC), 8A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST-NO, Type: Standard, Switch Function: Off-On, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Color - Actuator/Cap: Green, Voltage Rating - AC: 120 V, Voltage Rating - DC: 24 V.