Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-11-30-80-36-AA02-F2-2
CXM-11-30-80-36-AA02-F2-2
CXM-11-30-80-36-AA02-F2-2 Luminus Devices Inc.
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-11 WM WH RECT 3000K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Rectangle
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 320mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 640mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 116 lm/W
CCT (K): 3000K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 1300lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-11-30-80-36-AA02-F2-2 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-11 WM WH RECT 3000K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Rectangle, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 320mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 640mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 116 lm/W, CCT (K): 3000K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 11.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 1300lm (Typ).