Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-14-30-80-36-AC02-F2-3
CXM-14-30-80-36-AC02-F2-3 Luminus Devices Inc.
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-14 WM WHT SQ 3000K
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 480mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1A
Lumens/Watt @ Current - Test: 117 lm/W
CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 15.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 2030lm (Typ)
Part Status: Not For New Designs
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-14-30-80-36-AC02-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-14 WM WHT SQ 3000K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 480mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1A, Lumens/Watt @ Current - Test: 117 lm/W, CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 15.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 2030lm (Typ), Part Status: Not For New Designs.