Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-14-50-80-36-TC60-F7-2
CXM-14-50-80-36-TC60-F7-2
CXM-14-50-80-36-TC60-F7-2 Luminus Devices Inc.
Luminus_CXM-14_GEN6_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: CXM-14-50-80-36-TC60-F7-2
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 33.3V
Height: 1.40mm
Current - Test: 720mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.8A
Lumens/Watt @ Current - Test: 175 lm/W
CCT (K): 5000K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 14.30mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-14-50-80-36-TC60-F7-2 Luminus Devices Inc.
Description: CXM-14-50-80-36-TC60-F7-2, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 33.3V, Height: 1.40mm, Current - Test: 720mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.8A, Lumens/Watt @ Current - Test: 175 lm/W, CCT (K): 5000K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 14.30mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 4185lm (Typ).