Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-18-30-80-36-AA02-F2-3
CXM-18-30-80-36-AA02-F2-3
CXM-18-30-80-36-AA02-F2-3 Luminus Devices Inc.
Sensus_LED_Series_Rev07_2015.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB SENSUS WM WHT SQ 3000K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 21.50mm L x 21.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 800mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.8A
Lumens/Watt @ Current - Test: 115 lm/W
CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 17.50mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 3210lm (Typ)
Part Status: Not For New Designs
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-18-30-80-36-AA02-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB SENSUS WM WHT SQ 3000K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 21.50mm L x 21.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 800mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.8A, Lumens/Watt @ Current - Test: 115 lm/W, CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 17.50mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 3210lm (Typ), Part Status: Not For New Designs.