Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-27-27-90-36-AA00-F2-2
CXM-27-27-90-36-AA00-F2-2
CXM-27-27-90-36-AA00-F2-2 Luminus Devices Inc.
Luminus_CXM-27_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-27 WARM WHT SQ 2700K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.8A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 2.7A
Lumens/Watt @ Current - Test: 87 lm/W
CCT (K): 2700K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 90
Light Emitting Surface (LES): 26.50mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 5470lm (5330lm ~ 5610lm)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-27-27-90-36-AA00-F2-2 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-27 WARM WHT SQ 2700K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.8A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 2.7A, Lumens/Watt @ Current - Test: 87 lm/W, CCT (K): 2700K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 90, Light Emitting Surface (LES): 26.50mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 5470lm (5330lm ~ 5610lm), Part Status: Active.