Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-27-35-80-36-AB10-F3-3
CXM-27-35-80-36-AB10-F3-3
CXM-27-35-80-36-AB10-F3-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CXM-27_GEN2_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-27 GEN2 WHT SQ 3500K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.8A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 3.6A
Lumens/Watt @ Current - Test: 133 lm/W
CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 26.42mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 8635lm (Typ)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-27-35-80-36-AB10-F3-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-27 GEN2 WHT SQ 3500K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 31.50mm L x 31.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.8A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 3.6A, Lumens/Watt @ Current - Test: 133 lm/W, CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 26.42mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 8635lm (Typ).