Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5
CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5
CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5 Luminus Devices Inc.
CXM-27_Gen1_Rev09_2016.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-27 GEN1 WHT SQ 5000K
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 27.89mm L x 27.89mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.8A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 3.6A
Lumens/Watt @ Current - Test: 132 lm/W
CCT (K): 5000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 26.42mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 8310lm (Typ)
Part Status: Not For New Designs
auf Bestellung 761 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-27 GEN1 WHT SQ 5000K, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 27.89mm L x 27.89mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.8A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 3.6A, Lumens/Watt @ Current - Test: 132 lm/W, CCT (K): 5000K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 26.42mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 8310lm (Typ), Part Status: Not For New Designs.