Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-3-57-80-36-AC40-F5-3
CXM-3-57-80-36-AC40-F5-3
CXM-3-57-80-36-AC40-F5-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CXM-3_GEN4_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 34.2V
Height: 1.37mm
Current - Test: 80mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 200mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 132 lm/W
CCT (K): 5700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 3.50mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 360lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-3-57-80-36-AC40-F5-3 Luminus Devices Inc.
Description: GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 34.2V, Height: 1.37mm, Current - Test: 80mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 200mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 132 lm/W, CCT (K): 5700K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 3.50mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 360lm (Typ).