Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-6-35-90-36-AA00-F1-3
CXM-6-35-90-36-AA00-F1-3
CXM-6-35-90-36-AA00-F1-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CXM-6_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-6 WM WHT RECT 3500K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 12.00mm L x 13.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Rectangle
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 120mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 240mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 93 lm/W
CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 90
Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 390lm (380lm ~ 400lm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-6-35-90-36-AA00-F1-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-6 WM WHT RECT 3500K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 12.00mm L x 13.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Rectangle, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 120mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 240mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 93 lm/W, CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 90, Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 390lm (380lm ~ 400lm).