Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3
CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3
CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CXM-9_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-9 WARM WHT SQU 2700K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V
Height: 1.37mm
Current - Test: 240mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 530mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 106 lm/W
CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 9.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 920lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CXM-9 WARM WHT SQU 2700K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 36V, Height: 1.37mm, Current - Test: 240mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 530mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 106 lm/W, CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 9.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 920lm (Typ).
Weitere Produktangebote CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3 CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3 Hersteller : Luminus Devices Luminus_XnovaCHM14_Datasheet-522676.pdf High Power LEDs - White Warm White 2700K 920lm 240mA 80 CRI