D20BV201K1BX
D20BV201K1BX Knowles Dielectric Labs
SLC-Capacitors-Catalog.pdf
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: SLC
Tolerance: ±10%
Features: Bonding Mountable
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0202 (0505 Metric)
Temperature Coefficient: BV
Size / Dimension: 0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, SLCC
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.009" (0.22mm)
Capacitance: 200 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details D20BV201K1BX Knowles Dielectric Labs
Description: SLC, Tolerance: ±10%, Features: Bonding Mountable, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0202 (0505 Metric), Temperature Coefficient: BV, Size / Dimension: 0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, SLCC, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.009" (0.22mm), Capacitance: 200 pF.