DAMI660N60
DAMI660N60 DACO Semiconductor
Hersteller: DACO Semiconductor
Category: Transistor modules MOSFET
Description: Module; single transistor; 60V; 500A; SOT227B; screw; screw
Type of semiconductor module: MOSFET transistor
Semiconductor structure: single transistor
Drain-source voltage: 60V
Drain current: 500A
Case: SOT227B
Electrical mounting: screw
Polarisation: unipolar
On-state resistance: 0.9mΩ
Mechanical mounting: screw
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DAMI660N60 DACO Semiconductor
Category: Transistor modules MOSFET, Description: Module; single transistor; 60V; 500A; SOT227B; screw; screw, Type of semiconductor module: MOSFET transistor, Semiconductor structure: single transistor, Drain-source voltage: 60V, Drain current: 500A, Case: SOT227B, Electrical mounting: screw, Polarisation: unipolar, On-state resistance: 0.9mΩ, Mechanical mounting: screw.