Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > DAT72405SU
DAT72405SU Sensata-Cynergy3
cynergy3-da-ul-v3.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: RELAY REED SPST-NO 5KV 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 30.8 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 3500VAC, 3500VDC - Max
Must Release Voltage: 4 VDC
Must Operate Voltage: 20 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details DAT72405SU Sensata-Cynergy3
Description: RELAY REED SPST-NO 5KV 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 30.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Tungsten (W), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 3500VAC, 3500VDC - Max, Must Release Voltage: 4 VDC, Must Operate Voltage: 20 VDC, Operate Time: 3 ms, Release Time: 2 ms.
Weitere Produktangebote DAT72405SU
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DAT72405SU DAT72405SU Hersteller : Cynergy3 DA_UL__series_2019-1827105.pdf Reed Relays SPST n/o 5kV Isolation 24V Coil (Spade Terminals) UL