Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > DBR71205F-HR
DBR71205F-HR Sensata-Cynergy3
cynergy3-d-hr-v5.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: RELAY REED 5KV 12V SPST-NC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin, Wire Leads
Coil Current: 50 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Rhodium (Rh)
Contact Form: SPST-NC (1 Form B)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 1000VAC, 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 1.25 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 2 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DBR71205F-HR Sensata-Cynergy3
Description: RELAY REED 5KV 12V SPST-NC, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Wire Leads, Coil Current: 50 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Rhodium (Rh), Contact Form: SPST-NC (1 Form B), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 1000VAC, 1000VDC - Max, Must Release Voltage: 1.25 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 2 ms, Release Time: 3 ms, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote DBR71205F-HR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DBR71205F-HR DBR71205F-HR Hersteller : Cynergy3 D_HR_series_2019-1827111.pdf Reed Relays 5kV 12V SPNC Rhodium - Flying Lead HV contact connections - HR